Strážce zahrady

Hemžení v Aboretu Sofronka

V pátek 26.4. se děti z Motýlkové třídy vypravily na návštěvu „Aboreta Sofronka|“ v Plzni Bolevci.
Po příjezdu nás přivítala milá paní Lucka a pozvala nás do společenské místnosti, kde se děti nasvačily a prohlídly si vzácné druhy šišek borovice.
Pak jsme se vydali na průzkum "Aboreta Sofronka". Nejdříve se děti dozvěděly, že půda v okolí aboreta je písčitá a proto se zde daří borovicím.
Děti v oboře hledaly a poznávaly různá zvířata žijící u nás ve volné přírodě a prozkoumaly meteorologickou stanici Plzeň Bolevec.

Naše prohlídka se dále zaměřila na drobný hmyz, především včelstvo.
Děti si prohlédly hmyzí hotel, sledovaly včely při práci přímo ve včelínech a dozvěděly se něco o jejich životě a důležitosti pro nás lidi.
Na závěr povídání o včelách si děti zahrály hru „Sbírání pylu“ a pokračovaly do lesní obory, kde žijí daňci.

Při vstupu do obory se děti dozvěděly zajímavé informace o životě daňků.
Prohlédly si také shozené paroží daňků a rohy muflona.
Poté jsme se pomalu a potichu vydali hledat daňky, měli jsme štěstí a některé jsme měli až na dosah a mohli je nakrmit dobrotami, které jsme jim přinesli.

6. mateřská škola Plzeň,
Republikánská 25, příspěvková organizace