Strážce zahrady

Návštěva školáků z 28. ZŠ

V pátek 10. listopadu 2023 do naší MŠ přišli na návštěvu školáci z prvních tříd z 28. ZŠ. Připravili jsme si pro ně ukázku digitálních technologií, které s dětmi používáme v rámci výuky. Děti si mohly vyzkoušet práci s tablety ve hře Matemág, ve které hravou formou cvičí matematické myšlení, skrz digitální mikroskop mohly na tabletu pozorovat detaily různých předmětů. Základy programování si vyzkoušely na robotických hračkách jako jsou Bee-bot, Blue-bot, robotická autíčka Car Kit a Rugget robot. Pravolevou orientaci si vyzkoušely se šnekem Qobo a ve skupinách si zahrály pohybovou hru "Let´s go code", která učí děti principům kódování, trénuje hrubou motoriku a učí spolupráci. Na dotykovém panelu děti malovaly obrázky podle pokynu a procvičily si tak orientaci v rovině (nad, pod, levý horní roh, uprostřed aj.).

6. mateřská škola Plzeň,
Republikánská 25, příspěvková organizace